59

hoteli kategoryzowanych

72

bezpośrednie
połączenia
lotnicze

10 873

miejsca noclegowe w hotelach

981

spotkań i wydarzeń w 2022

177 879

uczestników spotkań biznesowych w 2022 roku

3 728 025

gości w Gdańsku w 2022 roku

Gdańsk Historyczny

Bo tu się wszystko zaczęło...

Dlaczego Gdańsk?

Gdańsk to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych centrów turystycznych i kulturowych Polski. To prężnie rozwijający się ośrodek akademicki i handlowy – zamieszkały przez blisko 500 tys. mieszkańców. Położony nad Zatoką Gdańską, u południowych brzegów Morza Bałtyckiego, nieustannie zachwyca swoimi walorami turystów z całego świata. Doskonała infrastruktura komunikacyjna, lotnicza i kolejowa sprawiają, że miasto jest również atrakcyjne dla organizacji wydarzeń konferencyjnych. Co roku w Gdańsku i regionie odbywa się ponad 1 800 spotkań biznesowych.

Jesteśmy blisko!

330

km

WARSZAWA

600

km

BERLIN

888

km

PRAGA

1346

km

OSLO

1619

km

PARYŻ

Dojazd do Gdańska

Sprawdź, jak w prosty sposób możesz poruszać się po Gdańsku 

Do Gdańska łącznie można dolecieć z ponad 60 miast. W Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy lądują samoloty linii: Eurowings, Finnair, KLM, Lufthansa, Norwegian Air, LOT, Ryanair, SAS oraz Wizzair.

Więcej

Komunikacja w Gdańsku

Jak dotrzeć z portu lotniczego do miasta i z powrotem

Aby dostać się z lotniska do centrum miasta możesz skorzystać ze środków komunikacji miejskiej. Autobusy oraz pociągi kursują na tej linii regularnie i z dużą częstotliwością. Sprawdź nasz mały przewodnik komunikacyjny po Gdańsku.

Więcej

Polityka wizowa

W przypadku pobytu na terytorium Polski nieprzekraczającego 90 dni w każdym okresie 180-dniowym, co oznacza wzięcie pod uwagę okresu 180-dniowego poprzedzającego każdy z dni pobytu, warunki wjazdu obywateli państw trzecich są następujące:

Więcej

Odbyło się w Gdańsku

W ostatnich latach, w Gdańsku i województwie pomorskim odbyło się wiele prestiżowych wydarzeń biznesowych. Wybrane z nich znalazły się w naszym zestawieniu!

Więcej